Ośmiu finalistów Mistrzostw Polski na zgrupowaniu we Władysławowie

12 bokserów kadry seniorów przygotowuje się w Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich im. Feliksa Stamma we Władysławowie do Igrzysk Europy w Mińsku. Nadmorskie zgrupowanie potrwa do 20 maja.
 
Pod okiem trenerów Ireneusza Przywary i Jerzego Baranieckiego trenują m.in. medalista Mistrzostw Europy i Igrzysk Europy Mateusz Polski (64kg) oraz ośmiu finalistów ubiegłorocznych Mistrzostw Polski - złoci Jarosław Iwanow (56kg), Damian Durkacz (64kg), Mikołaj Tobera (69kg), Bartosz Gołębiewski (75kg) i Michał Soczyński (91kg) oraz srebrni Mateusz Goiński (81kg), Tomasz Niedźwiecki (91kg), Adam Kulik (+91kg).
 
- We Władysławowie trenują także zawodnicy wagi 81kg Konrad Kaczmarkiewicz i Sebastian Wiktorzak oraz z kategorii +91kg 20-letni Oskar Safarian. Wcześniej był z nami na obozie w Zakopanem, gdzie sparował z Adamem Kulikiem. Jest nieźle ułożony technicznie, ma bardzo dobre warunki fizyczne, ale na razie spokojnie wprowadzam do go reprezentacji - mówi trener Ireneusz Przywara.
 
W ośrodku "Cetniewo" kadrowicze pojawią się ponownie tuż przed turniejem im. Zygmunta Chychły w Gdańsku. To jeden z ostatnich etapów przygotowań do europejskich Igrzysk w Mińsku na Białorusi.
 
- Organizatorzy zapowiadają mocny turniej pamięci mistrza Igrzysk Olimpijskich z 1952 roku i 2-krotnego Mistrza Europy. Mają startować rywale z Rosji, Kazachstanu i Węgier, co dla jest korzystne przed ważnymi zawodami - dodał szkoleniowiec reprezentacji.
 
We Władysławowie trenuje m.in. Bartosz Gołębiewski, który ostatnio nie uczestniczył w meczu towarzyskim z Niemcami i turnieju im. Feliksa Stamma.
 
- Doznałem kontuzji ręki przed spotkaniem z Niemcami, na sparingu uderzyłem nieczysto i później musiałem oszczędzać dłoń. Myślę, że podczas turnieju w Gdańsku dojdzie do głównej rywalizacji o wyjazd na Igrzyska Europy - przyznał Bartosz Gołębiewski, który walczy o miejsce w kadrze narodowej z Ryszardem Lewickim.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.