Polki będą trenować w Wałbrzychu przed turniejem w Czechach

W 7-osobowym składzie nasza kobieca kadra pięściarek rozpoczyna treningi na zgrupowaniu w Wałbrzychu. W następnym tygodniu Polki walczyć będą w turnieju w czeskim Usti nad Łabą.

W składzie znalazły się 51kg Sandra Drabik (Kick-Boxing Kielce) i Natalia Rok (LKS Myszków), 57kg Sandra Kruk (Niezrzeszona, OZB Warmińsko-Mazurski) i Kinga Szlachcic (SKF Boksing Zielona Góra), 60kg Aneta Rygielska (MKSW Pomorzanin Toruń), 69kg Karolina Koszewska (Legia FC Warszawa), 75kg Elżbieta Wójcik (KSW Róża Karlino).

- Od czwartku będziemy trenować na kilkudniowym zgrupowaniu w Wałbrzychu, zajęcia odbywać się będą w klubie prowadzonym przez Krzysztofa Sadłonia. W porównaniu do wcześniejszych obozów i kadry tym razem zabraknie Natalii Marczykowskiej, Agaty Kaczmarskiej i Aleksandry Smuklerz - mówi główna trenerka reprezentacji Karolina Michalczuk.

Od środy 22 maja do soboty 25 maja reprezentacja Biało-Czerwonych uczestniczyć będzie w jubileuszowym 50. turnieju Grand Prix w Usti nad Łabą. W tym roku po raz pierwszy po długiej przerwie Czesi organizują zawody dla kobiet w 8 kategoriach wagowych (48, 51, 57, 60, 64, 69, 75, 81kg). Mężczyźni też mają 8 wag, w limitach 52kg, 57kg, 63kg, 69kg, 75kg, 81kg, 91kg, +91kg.

Walki eliminacyjne odbędą się 22 maja, ćwierćfinałowe 23 maja, półfinałowe 24 maja, a finałowe 25 maja. Ostatnimi polskimi zwycięzcami turnieju w Czechach są Mateusz Polski 64kg i Bartosz Gołębiewski 75kg - wygrali w swoich kategoriach w 2017 roku. W 2011 roku w półfinałach turnieju kobiet wystąpiły Sandra Drabik 51kg i Karolina Graczyk 60kg, przegrywając z Chinką Ren Cancan i Rosjanką Sofią Ochigavą. Rok wcześniej w finale kategorii 75kg Rosjanka Irina Sinetskaya wygrała z Lidią Fidurą.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.