ME Kadetów: 19 Polaków wystąpi w Rumunii

11 kadetów i 8 kadetek zostało powołanych przez trenerów naszej reprezentacji Krzysztofa Szota i Tomasz Winiarskiego na Mistrzostwa Europy, które 23 maja rozpoczną się w Galati w Rumunii.

 

- Mocno wierzę w tych chłopaków i chciałbym aby zdobyli 2 medale i 4 miejsca w ćwierćfinale, ale byłbym zadowolony także z jednego podium i dwóch lokat 5-8 – mówi Krzysztof Szot, który jako zawodnik docierał do ćwierćfinałów seniorskich Mistrzostw Świata i Europy i był bliski wyjazdu na Igrzyska. W kadrze jego trenerem był Ludwik Buczyński, który dziś pomaga Szotowi w pracy szkoleniowej.

 

W kadrze na ME najwięcej bokserów jest z DKB Dzierżoniów - Oskar Jędrysiak (48kg), Oskar Sadowski (54kg) i Bartosz Zalewski (75kg). Jedyny pięściarz z 2004 rocznika to Mistrz Polski Młodzików Oliwier Szot, syn Krzysztofa Szota. Wszyscy pozostali, w tym kadetki, urodzili się w 2003 roku.

 

Skład kadetów: 46kg Jakub Krzpiet (Imperium Boxing Wałbrzych), 48kg Oskar Jędrysiak (DKB Dzierżoniów), 50kg Dawid Litke (Olimp Lublin), 52kg Marcel Materla (Skorpion Szczecin), 54kg Oskar Sadowski (DKB Dzierżoniów), 57kg Oliwier Szot (LKS Myszków), 60kg Łukasz Perkowski (Knock-out Bielany), 63kg Dawid Szmajda (MOSM Tychy), 66kg Jakub Przeszak (Adrenalina Wrocław), 75kg Bartosz Zalewski (DKB Dzierżoniów), 80kg Jakub Straszewski (Champion Włocławek).

 

Kadeci przebywają na zgrupowaniu w COS OPO w Cetniewie, a kadetki w COS OPO w Zakopanem. Trenerem głównym jest Tomasz Winiarski, trenerem współpracującym z PZB Krzysztof Górecki.

 

- Z pewnością największe szanse na medal ma Zofia Stachowiak (75kg), która rok temu wywalczyła złoty krążek ME w Rosji. Z drugiej strony wcale nie będzie jej łatwo, mimo że zdobyła kolejne doświadczenie ringowe, bowiem rywalki już ją poznały i mogły taktycznie się przygotować. Jeśli chodzi o walkę o miejsce w składzie trwała ona do końca procesu zgłaszania zawodniczek. Nie zabrakło wewnętrznych sparingów, a jeszcze dziś mają przyjechać rywalki z Niemiec. Będę zadowolony jeśli przywieziemy 1-2 medale z Galati – przyznał Tomasz Winiarski.

 

Skład kadetek: 48kg Alexas Kubicka (GUKS Carbo Gliwice), 50kg Julia Szeremeta (MKS II LO Chełm Lubelski), 52kg Zuzanna Burczyk (Boxing Team Chojnice), 54kg Nikola Prymaczenko (Legionowska Akademia Boksu), 57kg Klaudia Topolewska (Pomorzanin Toruń), 63kg Wiktoria Florkiewicz (KS Szamotuły Boxing Team), 70kg Zofia Stachowiak (KSW Gostyń), 75kg Patrycja Kwiatkowska (CKB Potężnie Ciechocinek).

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.