Turniej juniorów w Eger: trzy Polki w finałach

Karolina Ampulska (54kg), Wanessa Orczyk (60kg) i Daria Parada (75kg) awansowały do finałów rozgrywanego w Eger Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Bornemissza. Brązowe medale zdobyli Igor Terlecki (75kg), Oskar Kopera (+91kg) i Wiktoria Tereszczak (69kg).
 
W czwartkowych pojedynkach półfinałowych Karolina Ampulska (KS Wda Świecie) wygrała z Kanadyjką Kate Gyeongyeon, Wanessa Orczyk (BKS Skorpion Szczecin) pokonała Tajkę Buapa Porntip, a Mistrzyni Europy Kadetek Daria Parada (BKS Skorpion Szczecin) okazała się lepsza od Ukrainki Olesii Krysiuk.
 
- Moją rywalką była zeszłoroczna srebrna medalistka Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich i mistrzyni Tajlandii. Prezentuje bardzo wysoki poziom. W finale w Argentynie przegrała z Brytyjką Caroline Dubois, z którą ja także już boksowałam – mówiła Wanessa Orczyk.
 
W pozostałych półfinałach Wiktoria Tereszczak (BKS Ring Bielsko-Biała) przegrała z inną Tajką Manikon Baison, Igor Terlecki (BKS Skorpion Szczecin) z Kazachem Yerassylem Zhakpekovem, a Oskar Kopera (Orkan Gorzów Wlkp.) z Węgrem Levente Kiss, który w tamtym roku doszedł do finału Mistrzostw Europy Kadetów.
 
- Po prostu zrobiłem za mało w ringu, by wygrać z reprezentantem gospodarzy – przyznał Oskar Kopera, brązowy medalista Młodzieżowych ME 2018.
 
Turniej im. Bornemissza odbywa się już po raz 69. W turnieju rywalizują juniorzy i kadeci. Dla polskich juniorów to jeden ze sprawdzianów przed wrześniowymi Mistrzostwami Europy w Sofii.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.