IE i ME: w składzie m.in. Damian Durkacz, Rafał Perczyński i Tomasz Niedźwiecki

Selekcjoner naszej męskiej reprezentacji Ireneusz Przywara ogłosił 9-osobowy skład na Igrzyska Europy i Mistrzostwa Europy, które za tydzień rozpoczną się w Mińsku. Na Białorusi boksować będą m.in. Damian Durkacz 64kg, Rafał Perczyński 75kg i Tomasz Niedźwiecki 91kg.

 - W II Igrzyskach Europy, które są jednocześnie Mistrzostwami Europy, wystąpi 9 naszych pięściarzy - Jakub Słomiński (49 kg), Jarosław Iwanow (56 kg), Radomir Obruśniak (60 kg), Damian Durkacz (64 kg), Filip Wąchała (69 kg), Rafał Perczyński  (75 kg), Mateusz Goiński (81 kg), Tomasz Niedźwiecki (91 kg) i Adam Kulik (+91 kg) – mówi trener Ireneusz Przywara, który przebywa z kadrowiczami na zgrupowaniu w COS OPO „Cetniewo” we Władysławowie.

W kilku kategoriach wagowych do ostatniej chwili trwała rywalizacja o miejsce w reprezentacji Biało-Czerwonych. Tak było między innymi w 64kg (Damian Durkacz – Mateusz Polski), 69kg (Filip Wąchała – Mikołaj Tobera), 75kg (Rafał Perczyński – Ryszard Lewicki - Bartosz Gołębiewski), 91kg (Tomasz Niedźwiecki),+91kg (Adam Kulik – Aleksander Stawirej).

- Do końca szukałem optymalnego składu na pierwszy z wielkich turniejów międzynarodowych w 2019 roku, a nie zapominajmy, że będą jeszcze Mistrzostwa Świata w Rosji i rozpoczyna się walka o Igrzyska Olimpijskie w Tokio – powiedział trener Ireneusz Przywara, który opowiedział także o kulisach decyzji związanych z wyborem zawodników na IE i ME w Mińsku.

- W wadze 75kg w ostatniej fazie rywalizowali Rafał Perczyński i Ryszard Lewicki. W bezpośredniej walce na turnieju im. Chychły wygrał Perczyński, on także zwyciężył w meczu z Niemcami, a Lewicki poniósł porażkę w tym spotkaniu. Lewicki był także na turnieju w Bułgarii, gdzie poniósł porażkę w pierwszej walce.

- W kategoriach 64kg i 91kg przesądziły walki na turnieju im. Stamma – finałowe zwycięstwo Durkacza z Polskim, które było jednym z najlepszych pojedynków w całych zawodach, oraz wygrana w półfinale Niedźwieckiego z Soczyńskim – dodał szkoleniowiec.

Już wcześniej trenerka kadry kobiet Karolina Michalczuk poinformowała, że w Mińsku boksować będą Sandra Drabik (51kg), Aneta Rygielska (60kg), Karolina Koszewska (69kg)  oraz Elżbieta Wójcik (75kg).

Panie startują w Igrzyskach Europy w 5 kategoriach wagowych. Za kilka tygodni będą mieć swoje oddzielne Mistrzostwa Europy w Hiszpanii.

17 czerwca Biało-Czerwonych czeka uroczyste ślubowanie w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie, siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a następnego dnia wylot na Białoruś. Losowanie turnieju 20 czerwca, a pierwsze walki 21 czerwca.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.