Igrzyska Europy i ME: pewna wygrana Karoliny Koszewskiej w 1/8 finału

Karolina Koszewska (69kg) bardzo pewnie wygrała na punkty z Białorusinką Antaniną Aksenavą w dzisiejszej walce 1/8 finału Igrzysk Europy w Mińsku. To druga Polka, która jest w ćwierćfinale. Od 1/4 finału w wadze 51kg boksować będzie Sandra Drabik, która jest rozstawiona z nr 2.

Reprezentantka Polski zwyciężyła w pojedynku z zawodniczką gospodarzy 5:0 (30-27, 30-25, 30-26, 30-26, 30-27). Miesiąc temu Karolina Koszewska pokonała Antaninę Aksenavę 5:0 w Grand Prix w Usti nad Łabą. Rok temu w meczu międzypaństwowym Białorusinka przegrała także z Natalią Barbusińską w wadze 64kg.

26 czerwca w ćwierćfinale Karolina Koszewska spotka się z nr 3 w Igrzyskach Europy - Rosjanką Iaroslavą Iakushiną. Pięściarka urodzona w Kazachstanie jest aktualną Wicemistrzynią Europy i ćwierćfinalistką Igrzysk w Rio. Polka przegrała z nią w ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata w New Delhi, a wcześniej natomiast wygrała w finale Międzynarodowych Mistrzostw Śląska w Gliwicach.

W latach 2003-2005 Karolina Koszewska zdobyła medale w każdym kolorze (złoto, srebro, brąz) Mistrzostw Europy. Była także zawodową Mistrzynią Świata. Później wróciła do boku olimpijskiego i kadry Polskiego Związku Bokserskiego.

W środę walki Karoliny Koszewskiej i Sandry Drabik o medale IE, a jutro w 1/8 finału boksować będą Elżbieta Wójcik 75kg i Damian Durkacz 64kg. Bokserzy mają w Mińsku jednocześnie Mistrzostwa Europy.