TURNIEJ JUNIORÓW W KOWNIE: ZWYCIĘSTWA OLIWIERA ZAMOJSKIEGO I OSKARA KOPERY

Oliwier Zamojski (60kg) i Oskar Kopera (+91kg) wywalczyli złote medale w 10 edycji turnieju juniorów im. Rikardasa Tamulisa w Kownie. Dla naszych bokserów to był sprawdzian przed Mistrzostwami Europy Juniorów, które na początku września odbędą się w Sofii.

W walkach finałowych Oliwier Zamojski (BKS Concordia Knurów) wygrał z kolegą z reprezentacji Danielem Dołowym (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) 5:0, zaś Oskar Kopera (Orkan Gorzów Wlkp.), który wczoraj wyeliminował ubiegłorocznego Mistrza Europy Kadetów Rosjanina Timura Avdoyana, pokonał Fina Danila Rantanena 5:0.

- Finał był trudniejszy, wczoraj przeciwnik z dużymi umiejętnościami, ale pasował mi stylowo. Fin z kolei był niewygodny, lecz poradziłem sobie bez większych problemów mając go liczonego - przyznał Oskar Kopera.

W innych pojedynkach o złote medale, które miały bardzo wyrównany przebieg, w kategorii 52kg Gabriel Blezień (Morsy Dębica) przegrał z Rosjaninem Raialem Mammiedovem 0:5, a w wadze 91kg Mateusz Bereźnicki (BKS Skorpion Szczecin) przegrał kontrowersyjnym werdyktem z Litwinem Arasem Dudenasem.

- Mateusz Bereźnicki przegrał 2:3, a od organizatorów otrzymał puchar dla najlepszego technika turnieju - mówił Krzysztof Miałki, trener naszej kadry narodowej.

Brązowe medale w zawodach im. Rikardasa Tamulisa, wicemistrza Igrzysk Olimpijskich w Tokio (w finale przegrał z Marianem Kasprzykiem) i 3-krotnego Mistrza Europy, zdobyli bokserzy BKS Skorpion Szczecin Beniamin Zarzeczny (56kg) i Igor Terlecki (75kg).

Mistrzostwa Europy Juniorów i Juniorek rozpoczną się w Sofii 3 września ceremonią losowania. Walki eliminacyjne rozgrywane będą od 4 września. Pojedynki półfinałowe odbędą się 9 września, a finały 10 września.