38. MTB Gee Bee w Helsinkach: Rafał Perczyński i Elżbieta Wójcik w półfinałach

Rafał Perczyński (KS SAKO Gdańsk) wygrał swoją 2 walkę i podobnie jak Elżbieta Wójcik (KS Róża Karlino) wystąpi w sobotnich półfinałach 38. turnieju MTB Gee Bee w Helsinkach.

Po zwycięstwie z Mistrzem Francji Bamba Bengero 4:1, w dzisiejszym ćwierćfinale kategorii 75kg pochodzący z Warszawy Rafał Perczyński wygrał z Finem Joona Rothem 5:0.

- Wygrałem jednogłośnie, a pod koniec 2 rundy przeciwnik był liczony. W sobotnim półfinale spotkam się z Rosjaninem Vadimem Tukovem – mówi Rafał Perczyński, który z tym rosyjskim zawodnikiem przegrał przed 2 laty w Memoriale Zygmunta Chychły w Gdańsku.

Oprócz Rafała Perczyńskiego, 2-krotnego brązowego medalisty Turnieju Feliksa Stamma i brązowego medalisty ubiegłorocznych Akademickich Mistrzostw Świata, dziś boksował także Dominik Palak (KS SAKO Gdańsk). Mimo ambitnej postawy, w ćwierćfinale kategorii 60kg przegrał 0:5 z Hindusem Shiva Thapa, brązowym medalistą Mistrzostw Świata w 2015 roku (kat. 56kg).

W sobotę walki półfinałowe stoczy dwójka Biało-Czerwonych – Rafał Perczyński z Akademickim Mistrzem Świata Vadimem Tukovem i w wadze 69kg Elżbieta Wójcik (KS Róża Karlino) z aktualną Mistrzynią Europy Finką Eliną Gustafsson. Wczoraj odpadli Mateusz Polski (KSW Róża Karlino, 64kg) i Łukasz Zyguła (KS SAKO Gdańsk, 69kg).

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.