Polski
Związek
Bokserski

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ BOKSERSKI O PUCHAR BURMISTRZA KĘTRZYNA – 2017

W kętrzyńskiej hali MOSiR w dn. 25-26.11.br. rozegrany został Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Burmistrza Kętrzyna, na starcie którego stanęło blisko 50 zawodników z Polski, Rosji, Łotwy, Anglii i Białorusi. Okazją do rozegrania tego bardzo interesującego turnieju był Jubileusz- 10-lecia – LKS „Niedźwiedź” Kętrzyn, który bardzo dobrze wpisał się w obchody 660-lecia Kętrzyna.

Najlepszym zawodnikiem turnieju uznany został Kacper Szwajdych, który w kategorii 57 kg (kadet) wygrał dwie walki, w tym w finale – po bardzo widowiskowym pojedynku – Akila Husseina (ENG). Pozostałe wyróżnienia otrzymali: Najlepszy technik - Adrian Krukowski, Uczestnicy najlepszej walki finałowej: Hubert Wardak i Mikita Baranov (BLR). Ponadto   Szamil Alijew i Igor Maloviczko (obaj Rosja) zostali uznani ex equo nalepszymi zawodnikami zagranicznymi kętrzyńskich zmagań

Z zawodników kętrzyńskich pierwsze miejsca w turnieju zdobyli: Kacper Szwajdych (kat. 57 kg, kadet); Hubert Wardak (kat. 63 kg, kadet); Adrian Krukowski (kat. 66 kg, kadet); Tomasz Kulenko (kat. 75 kg, junior);

Pnadto drugie miejsca wywalczyli: Kacper Pietrin (kat48kg, kadet) i Maciej Chmielewski (kat 62kg)

Zarówno Emin Huseynov, jak i Kamil Kondej – szkoleniowcy kętrzyńskich bokserów – nie kryli zadowolenia z postawy swoich podopiecznych, wskazując na ich zaangażowanie w ringowe występy. Zwłaszcza, że Maciej Chmielewski, który przegrał z Nikitą Garbunovsem (LAT) – prowadził ze swoim bardziej doświadczonym rywalem  otwartą walkę do końcowego gongu. A trzeba dodać, że Łotysz ma na swoim koncie m.in., tytu wicemistrza Europy młodzików.

Także pozostali reprezentanci kętrzyńskiego „Niedźwiedzia” w pojedynkach z zagranicznymi rywalami  walczyli o zwycięstwa z medalistami mistrzostw państw biorących udział w ringowych zmaganiach, a także z medalistami mistrzostw kontynentalnych.

Tym bardziej trzeba doceniać wyniki, jakie w tych pojedynkach osiągnęli nasi pięściarze – mówi Emin Huseynov.

Organizatorami turnieju był kętrzyński MOSiR i LKS „Niedźwiedź” Kętrzyn, którzy składają wielkie podziękowania Burmistrzowi Miasta Kętrzyn: Krzysztofowi Hećmanowi oraz dyrekcji MOSiR-u Anecie Jańczuk i Krzysztofowi Krupiennikowi.