Wiadomości

Komunikat Wydziału Sportowego dot. punktacji SSM 2021

Komunikat Wydziału Sportowego dot. punktacji SSM 2021

Bezpłatne webinaria „Kluby sportowe – ograniczenia w działalności” – grudzień 2021 r.

Bezpłatne webinaria „Kluby sportowe – ograniczenia w działalności” – grudzień 2021 r.

Fundacja trzeci.org zaprasza na webinaria poświęcone omówieniu aktualnych uwarunkowań prawnych w jakich funkcjonują kluby sportowe w Polsce, w tym uczniowskie kluby sportowe, oraz do dyskusji na temat możliwości rozwiązania problemów formalnych z jakimi się zmagają.

Na webinarium zostaną omówione m.in.:

  • jak wygląda aktualna sytuacja prawna klubów sportowych w Polsce,
  • jakie są ograniczenia w zakresie rejestracji działalności gospodarczej przez kluby sportowe,
  • jak wyglądają zasady otrzymania statusu OPP przez kluby sportowe,
  • jakie problemy wynikają z braku centralnej ewidencji klubów sportowych, w tym trudności ze zmianą siedziby, rejestracją oddziałów oraz figurowaniem w dwóch rejestrach w przypadku klubów sportowych ze statusem OPP.

 

Do wyboru jest 6 terminów webinariów (należy wybrać jeden termin):

1 grudnia 2021 r. (środa) godz. 16:00-20:00

Link do zapisów: https://forms.gle/J2SeWkjQ7pDPMUGe8   

2 grudnia 2021 r. (czwartek) godz. 16:00-20:00

Link do zapisów: https://forms.gle/sYf3mSEuZM3zL4ST7  

 8 grudnia 2021 r. (środa) godz. 16:00-20:00

Link do zapisów: https://forms.gle/117SBy3YkpdLYVtG7  

 10 grudnia 2021 r. (piątek) godz. 16:00-20:00

Link do zapisów: https://forms.gle/3mtswyDj2Kq7s7G46  

 14 grudnia 2021 r. (wtorek) godz. 16:00-20:00

Link do zapisów: https://forms.gle/fHWbz9mVVK3GHRd79  

 15 grudnia 2021 r. (środa) godz. 16:00-20:00

Link do zapisów: https://forms.gle/JBGFLd2g7QhuPZoY6

 

Udział w webinariach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Strefa Związkowa

Paweł Brach w historii radomskiego i polskiego boksu

Paweł Brach w historii radomskiego i polskiego boksu

Kilka dni po 20 urodzinach Paweł Brach (57 kg), najmłodszy z tegorocznych złotych medalistów Mistrzostw Polski Seniorów, zapisał się w historii radomskiego i polskiego boksu. Po 34 latach pięściarz z Radomia znów stanął na najwyższym stopniu podium MP.

- W 1987 roku Sławomir Żeromiński, który był w moim narożniku trenerskim w Wałbrzychu i jest moim szkoleniowcem w Radomiaku, wygrał Mistrzostwa Polski w wadze 54 kg w barwach Broni. Rok później mistrzem kraju w kategorii 60 kg został Jan Wałejko z Broni, ale ten pięściarz nie pochodził z Radomia – mówi Paweł Brach, który w Wałbrzychu zwyciężył w „sąsiedniej” kategorii wagowej 57 kg.

- Od dłuższego czasu wiedziałem o rekordzie z „brodą” mojego trenera Sławomira Żeromińskiego. Bardzo chciałem zostać kolejnym radomianinem ze złotym medalem Mistrzostw Polski Seniorów – przyznał Paweł Brach, który pierwszy raz w seniorskiej karierze został Mistrzem Polski elity.

W MP 2019 w Wałczu, zaraz po 19 urodzinach, Paweł Brach wywalczył srebro po finałowej porażce z Jarosławem Iwanowem 1:4. – Bardzo chcę rewanżu z Jarkiem, ale Iwanow przeszedł do wagi 60 kg i w niej zwyciężył. A ja na razie zostaję w kategorii 57 kg. Dobrze się w niej czuję – dodał.
 
W 92 MP w Wałbrzychu radomianin pokonał w półfinale Dawida Posiłka 5:0 i w finale Roberta Zakharyana przez RSC w 2 rundzie.
 
- Przez cały rok od poprzednich mistrzostw bardzo ciężko pracowałem i stałem się dużo lepszym bokserem. Jestem zdecydowanie silniejszy, szybszy i sprytniejszy. Cieszę się, że zrobiłem taki progres. Wiadomo chciałbym stoczyć więcej walk, ale trudno się mówi, a i tak wynik byłby ten sam. W finale czułem, że mogę wygrać przed czasem, zresztą miałem przygotowanych kilka akcji na Roberta – stwierdził Paweł Brach, który chwalił taktykę nakreśloną przez Sławomira Żeromińskiego.
 
Paweł Brach, zwyciężając w krajowym czempionacie, sprawił sobie prezent na 20 urodziny. W gronie Mistrzów Polski z rocznika 2001 jest także Mateusz Bereźnicki (92 kg). Zapewne obydwu zobaczymy na polskich ringach już w grudniu…

więcej

Mateusz Bereźnicki: boksuję dojrzalej niż rok temu

Mateusz Bereźnicki: boksuję dojrzalej niż rok temu

Pochodzący z Wałbrzycha 20-letni Mateusz Bereźnicki (92 kg) na własnym ringu obronił tytuł Mistrza Polski Seniorów. – Zrobiłem duże postępy przez ostatni rok, boksuję dojrzalej, jestem bardziej inteligentnym pięściarzem, a i mocniejszym pod wieloma względami, w tym fizycznie – mówi reprezentant Polski.

Pierwszy tytuł mistrza kraju wśród elity wywalczył w 2020 roku w Wałczu jeszcze w „starym” limicie do 91 kg. W wałbrzyskim Centrum Sportowo-Rekreacyjnym „Aqua Zdrój” potwierdził swoją dominację w kategorii ciężkiej.
 
- W Wałczu pokonałem m.in. Mateusza Kubiszyna w półfinale i Tomasza Niedźwieckiego w finale. Ale do turnieju w Wałbrzychu byłem jeszcze lepiej przygotowany i pierwsze 2 walki, z Danielem Białkiem i Kamilem Rybaczukiem, skończyłem przed czasem. Na punkty wygrałem z Kamilem Ślendakiem i o złoto z Mateuszem Kubiszynem – powiedział Mateusz Bereźnicki, który reprezentuje klub Skorpion Szczecin, a na stałe mieszka w Anglii.
 
Dla niego MP w Wałbrzychu były wyjątkowym wydarzeniem, gdyż w dzieciństwie mieszkał w tym mieście i tutaj ma rodzinę. – Na trybunach byli członkowie mojej rodziny, a z Anglii przylecieli moja mama i brat – dodał.
 
Ozdobą zawodów był finał kat. 92 kg, w którym Mateusz Bereźnicki wypunktował Mateusza Kubiszyna, 3-krotnego Mistrza Świata w kickboxingu. – Z takim „koniem”, tak mocnym fizycznie rywalem, trzeba być czujnym przez całą walkę. Poza tym Mateusz mnie znał z poprzedniego roku i wiedziałem, że taki weteran może wyciągnąć wnioski i poprawić taktykę na rewanż – przyznał złoty medalista.
 
- W ringu czułem jednak swoją przewagę i znowu potwierdziłem, że dla każdego jestem trudnym przeciwnikiem, mimo swojego młodego wieku – stwierdził.
 
Mateusz Bereźnicki ma doskonałe warunki fizyczne, mierzy 198 cm i waży ok. 90 kg. – Nie musiałem zbijać żadnych kilogramów. Ważę maksymalnie 91 kg, a podczas Mistrzostw Polski miałem 89 kg. Zostaję jeszcze w Polsce i będę boksował w grudniu! A co do kategorii, na razie skupiam się na 92 kg, ale może spróbuję za jakiś czas w 86 kg.

więcej

Mistrzostwa Polski w Wałbrzychu: Karolina Koszewska w historii boksu

Mistrzostwa Polski w Wałbrzychu: Karolina Koszewska w historii boksu

W wieku blisko 40 lat Karolina Koszewska (Warszawska Szkoła Boksu) została Mistrzynią Polski w wadze 70 kg. Była Mistrzyni Europy i Igrzysk Europy w finale 21 Mistrzostw Polski w Wałbrzychu pokonała 19-letnią Darię Paradę (Skorpion Szczecin) 5:0. Srebrna medalistka to była Mistrzyni Europy Kadetek i Juniorek oraz brązowa medalistka tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Kielcach.

Pierwsze złoto MP Seniorek Karolina Koszewska zdobyła w 2002 roku, czyli wtedy kiedy urodziła się Daria Parada. Dzisiaj w ringu doświadczenie wzięło górę nad młodością i 7 tytuł w karierze wywalczyła pięściarka z Warszawy.
 
W drugiej, popołudniowej serii walk finałowych kobiet doszło do jeszcze dwóch pojedynków z udziałem bardzo doświadczonych i bardzo młodych zawodniczek. W wadze 54 kg 33-letnia Sandra Drabik (Kick-Boxing Kielce) wygrała z 19-letnią Karoliną Ampulską (Wda Świecie) 5:0 i w wadze 81 kg 19-letnia Martyna Jancelewicz (Taurus Goleniów) pokonała 31-letnią Sylwię Kusiak (Fight Club Koszalin) 5:0.
 
Sandra Drabik, wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy i Igrzysk Europy, stawała na najwyższym stopniu podium ME w kat. 51 kg w 2013, 2016, 2020 roku, zaś w pierwszym finale była 12 lat temu. Dziś wyraźnie zwyciężyła w walce z brązową medalistką MMŚ 2021.
 
Natomiast Martyna Jancelewicz, aktualna Młodzieżowa Mistrzyni Europy U22, po bardzo dobrym występie wypunktowała byłą Mistrzynię Europy Seniorek Sylwię Kusiak, która od 2009 do 2020 roku 7 razy triumfowała w MPS w kat. 80 kg i +80 kg. Martyna Jancelewicz zdobyła swoje pierwsze złoto, a wcześniej odnosiła sukcesy międzynarodowe, m.in. srebro ME Kadetek, brąz ME Juniorek i brąz MMŚ U19.
 
Podobnie jak w finale MP 2020 w Wałczu, w kat. 75 kg znów rywalizowały Agaty Kaczmarska (Radomiak Radom) i Elżbieta Wójcik (Klub Bokserski Karlino). Górą była broniąca tytułu radomianka – 4:1. To jej 3 złoto w karierze, jedno miała w wadze 81 kg. W MP startowała także w +81 kg. Elżbieta Wójcik wygrywała w latach 2015-19, głównie w 75 kg, ale też 69 kg.
 
W pozostałych piątkowych finałach, w wadze 48 kg Andżelika Mięgoć (Imperium Boxing Wałbrzych) przegrała z Natalią Rok (Pomorzanin Toruń) 0:5. Obie już wcześniej były mistrzyniami kraju, z tym że Andżelika Mięgoć w tej samej wadze 48 kg, zaś Natalia Rok 54 kg.
 
Kategorię wagową z 54 na 52 kg zmieniła Wiktoria Rogalińska (Skorpion Szczecin), ale i tak po raz 2 z rzędu została Mistrzynią Polski. W finale pokonała Martę Magierecką (Academia Gorilla Warszawa) 5:0.
 
Do boksu olimpijskiego wróciła Laura Grzyb (Sporty Walki Gostyń), która w latach 2016-17 wygrywała w MP w wadze 54 kg. W Wałbrzychu startowała w 60 kg i w finale okazała się lepsza od Mistrzyni Świata w kickboxingu Moniki Puzio-Nieszporek (Smok Zabierzów) 5:0.

więcej

Strefa Okręgowa

XI Turniej Bokserski o Puchar Karpat

XI Turniej Bokserski o Puchar Karpat

więcej

Zmarł Tadeusz Maciukiewicz

Zmarł Tadeusz Maciukiewicz

Środowisko pięściarskie w regionie Pomorza i Kujaw pogrążone zostało  żałobą. W wieku niespełna 86 lat zmarł Tadeusz Maciukiewicz.

Należał do pokolenia, kiedy polski olimpijski boks plasował się w światowej czołówce. Był w kadrze olimpijskiej legendarnego trenera Feliksa Stamma przed igrzyskami olimpijskimi w Melbroune, które odbyły się w 1956 roku.

Bokserską karierę rozpoczął w 1953 roku w Starcie Brzeg nad Odrą. Pierwszym trenerem był Bernard Linde. Po 3 latach, w czasie pełnienia zasadniczej służby wojskowej, zasilił bydgoską Astorię. W 1962 roku zmienił klubowe barwy i przeniósł się do lokalnej Brdy. Przez wiele lat był „numerem jeden” na Pomorzu i Kujawach. Najwięcej pojedynków stoczył w wagach: lekkośredniej i średniej. Kiedy rywalizował w ringu słynął z ogromnej waleczności, zadziorności i dysponował silnym ciosem. W sumie stoczył ponad 230 walk.

Po zakończeniu kariery ukończył kurs instruktorów boksu przy AWF Wrocław i szkolił młodzież. Najpierw w Zawiszy, później w Goplanii Inowrocław. Był też wieloletnim członkiem Pomorsko-Kujawskiego Klubu Seniora Boksu w siedzibą w Bydgoszczy.

Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką PZB, medalem PZB i medalem z okazji 650-lecia Bydgoszczy.

Pogrzeb odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 11:30, na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Wiślanej w Bydgoszczy.

Cześć Jego Pamięci.

 

Na zdjęciu, Tadeusz Maciukiewicz z małżonką podczas uroczystości z okazji 80-lecia urodzin.

więcej

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.