Ekstraliga Boksu Olimpijskiego – wygrana Leone Polska Imperium Wałbrzych

Pięściarze Leone Polska Imperium Wałbrzych wygrali z broniącym tytułu Mistrzów Polski BKS Skorpion Szczecin 15:9 w meczu Ekstraligi Boksu Olimpijskiego. Spotkanie odbyło się w wałbrzyskiej Galerii Victoria.
 
W drużynie zwycięzców swoje walki wygrali kolejno Mariusz Koch, Jakub Szydełko, Patryk Trochimiak i Piotr Tobolski. Szczególnie ciekawie było w dwóch pierwszych pojedynkach, w których niejednogłośnie Mariusz Koch pokonał Macieja Jóźwika, a Jakub Szydełko wygrał z Kacprem Harkawyn.
 
Dopiero w piątej walce szczecinianin Kamil Ławicki pokonał Dawida Gurtatowskiego 3:0. Później znów górą byli bokserzy z Wałbrzycha po bardzo zaciętych potyczkach, w których Kamil Bednarek wygrał z Konradem Kaczmarkiewiczem, a Maciej Haba z Łukaszem Staniochem. Na koniec walkowerem zwycięstwo odniósł Paweł Sajda.
 
Rok temu również w Galerii Victoria reprezentacja Dolnego Śląska pokonała Wielkopolskę 12:10, a o sukcesie przesądziło zwycięstwo przed czasem Kamila Bodziocha z Jeleniej Góry.
 
Wcześniej w tym sezonie Ekstraligi Boksu Olimpijskiego Mistrz Polski BKS Skorpion Szczecin na ringu w Wałczu pokonał Wilki Kujaw 15:9, a Wielkopolska Drużyna Bokserska wygrała w Gostyniu z Leone Imperium Boxing Wałbrzych 13:11.
 
- Kolejne spotkanie odbędzie się w Chojnie, gdzie zmierzymy się z Wielkopolską Drużyną Bokserską. Jako Mistrz Polski rozgrywamy mecze poza Szczecinem, bowiem i w pierwszym i drugim sezonie nie mamy wsparcia miasta jeśli chodzi o grupę seniorską - mówi trener BKS Skorpion Marcin Stankiewicz, koordynujący rozgrywki Ekstraligi.
 
Leone Polska Imperium Boxing Wałbrzych – BKS Skorpion Szczecin 15:9
 
57kg Mariusz Koch - Maciej Jóźwik 2:1
60kg Jakub Szydełko - Kacper Harkawy 2:1
64kg Patryk Trochimiak - Arkadiusz Zakharyn 3:0
69kg Piotr Tobolski - Daniel Skorupa 2:1
75kg Dawid Gurtatowski - Kamil Ławicki 0:3
81kg Kamil Bednarek - Konrad Kaczmarkiewicz 2:1
91kg Maciej Haba - Łukasz Stanioch 2:1
+91 kg Paweł Sajda walkower

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.