Świetny początek Karoliny Koszewskiej w Tokio

Wymarzony początek turnieju olimpijskiego dla Karoliny Koszewskiej (69 kg) i naszej reprezentacji bokserskiej. Pięściarka z Warszawy w 1 rundzie zawodów w Tokio wygrała jednogłośnie na punkty z Shakhnozą Yunusovą z Uzbekistanu 5:0.

W ocenie pięciu sędziów Polka wygrała wszystkie rundy, stąd końcowy wynik 30:27 i bardzo pewny awans do 1/8 finału Igrzysk w japońskiej stolicy.

We wtorek, 27 lipca w walce o ćwierćfinał Karolina Koszewska spotka się z rozstawioną z nr 1 Turczynką Busenaz Sürmeneli , która w 1/16 finału miała wolny los.

Zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek – Polka jest bardzo doświadczoną pięściarką, medalistką Mistrzostw Europy (złoto, srebro, brąz) i zwyciężczynią Igrzysk Europy Europy w 2019 roku. Z kolei 23-letnia Busenaz Sürmeneli w 2019 roku została Mistrzynią Świata i wywalczyła brąz Mistrzostw Europy.

Jutro olimpijski start w Tokio rozpoczną Sandra Drabik (51 kg) i Damian Durkacz (63 kg), a ich przeciwnikami będą w 1/16 finału Tursunoy Rakhimova z Uzbekistanu i Rosjanin Gabil Mamedov.