Wspólne treningi polskich juniorów z Litwinami i Estończykami

Przygotowująca się do Mistrzostw Świata Juniorów w Kielcach męska reprezentacja Polski trenuje na zgrupowaniu w COS Giżycko. Do Biało-Czerwonych dołączyli Litwini i Estończycy, a na koniec obozu odbędzie się mecz międzypaństwowy.

Trener kadry narodowej Dariusz Kochanowski i trener współpracujący z PZB Cezary Rzepnicki mają na obozie do dyspozycji 16 zawodników, a trzech kolejnych trenuje obecnie z reprezentacją seniorów na zgrupowaniu w COS Zakopane.
 
- Trwa zacięta rywalizacja o miejsce w składzie na Mistrzostwa Świata Juniorów w Kielcach pomiędzy bokserami z roczników 2002 i 2003, a na obozie w Centralnym Ośrodku Sporty w Giżycku są też młodsi pięściarze, którzy przeszli z kadry kadetów trenera Krzysztofa Szota – Nikodem Szafarz i Oliwier Szot. Oni też są ważną częścią naszej reprezentacji – mówi Dariusz Kochanowski, selekcjoner juniorów.
 
Wśród kadrowiczów trenujących z seniorami są Oliwier Zamojski, Kevin Gibas i Jakub Domurad.
 
- Pozostali ciężko pracują w Giżycku, gdzie zaplanowane mamy sparingi z Litwinami i Estończykami. W dniu 20 lutego odbędzie się mecz z zagranicznymi rywalami. Chciałbym, aby każdy z naszych pięściarzy stoczył pojedynek. Podobnie było w niedawnym turnieju w Łomży, gdzie wszyscy juniorzy mieli okazję w walce sprawdzić swoje umiejętności – dodał szkoleniowiec.
 
23 lutego juniorzy udadzą się do Szczecina, a stamtąd pojadą do Niemiec na Puchar Branderburgii w dniach 1-5 marca. – Potem chcemy powalczyć też w zawodach na Litwie im. Dana Pozniaka, Mistrza Igrzysk Olimpijskich w Meksyku. Po powrocie z tego turnieju zostanie nam niecały miesiąc do najważniejszego turniej – Mistrzostw Świata Juniorów w Kielcach – przyznał trener Polaków.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.