Medalistki z Budvy rozpoczęły zgrupowanie w COS w Wałczu

Przygotowujące się do Mistrzostw Świata Juniorek w Kielcach nasze reprezentantki rozpoczęły zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. W kadrze trenera głównego Tomasza Dylaka są wszystkie medalistki listopadowych Mistrzostw Europy w czarnogórskiej Budvie, na czele ze złotymi – Alexas Kubicki (51 kg) i Darią Paradą (75 kg).

Kilka dni temu reprezentacja juniorek zakończyła pracowity obóz w COS-ie w Zakopanem, a już w piątek kolejny 10-dniowy, tym razem w Wałczu.
 
Wśród powołanych pięściarek jest sześć medalistek zeszłorocznych MEJ na Bałkanach – złote Alexas Kubicki (51 kg, Carbo Gliwice) i Daria Parada (75 kg, Skorpion Szczecin), srebrna Izabela Rozkoszek (57 kg, Garda Gierałtowice) oraz brązowe Natalia Kuczewska (48 kg, Mazur Ełk), Julia Szeremeta (60 kg, Paco Lublin), Barbara Marcinkowska (69 kg, Pomorzanin Toruń).
 
W Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań w Wałczu trenować będą również brązowe medalistki juniorskich Mistrzostw Starego Kontynentu z 2019 roku z Sofii - Karolina Ampulska (54 kg, Wda Świecie) i Martyna Jancelewicz (81 kg, Taurus Goleniów).
 
Łącznie trenerzy Tomasz Dylak oraz współpracujący z nim Adam Spiecha i Jakub Sawicki będą pracowali z grupą liczącą 16 zawodniczek. Bardzo ciekawie wygląda rywalizacja o miejsce w 10 kategoriach wagowych na historyczne wydarzenie w polskim boksie – Mistrzostwa Świata Juniorek i Juniorów (Youth) w Kielcach, od 10 do 24 kwietnia.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.