W niedzielę kadra kobiet wyjeżdża do Bułgarii

W niedzielę rano kadra narodowa seniorek wyjeżdża z Krakowa do Sofii na 72. Turniej “Strandja”. To kolejny etap przygotowań do kwalifikacji olimpijskich i Igrzysk w Tokio. Obecnie Polki przebywają na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem.

W składzie jest pięć zawodniczek ubiegających się o wyjazd na IO do Japonii, a są to w poszczególnych kategoriach wagowych: 51 kg Sandra Drabik, 57 kg Sandra Kruk, 60 kg Aneta Rygielska, 69 kg Karolina Koszewska, 75 kg Elżbieta Wójcik.
 
Przed rokiem w bułgarskich zawodach brązowe medale zdobyły Kinga Szlachcic (57 kg) i Karolina Koszewska (69 kg) i w ten sposób powtórzyły sukces z 2019 roku Sandry Drabik (51 kg), Natalii Rok (54 kg) i Damiana Durkacza (64 kg).
 
W każdym sezonie turniej “Strandja” ma bardzo silną obsadę międzynarodową. Podopieczne trenerki głównej Karoliny Michalczuk i trenera współpracującego z PZB Marka Sobonia poznają rywali w poniedziałkowe popołudnie, a pierwsze walki odbędą się we wtorek. Zawody potrwają do 27 lutego.
 
Obecnie na obozie w Zakopanem trenuje również męska kadra narodowa Biało-Czerwonych.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.