Turniej “Strandja”: porażka Karoliny Koszewskiej na zakończenie startu Polek

Po ubiegłorocznym brązowy medalu, tym razem Karolina Koszewska (69 kg) osiągnęła ćwierćfinał bardzo mocno obsadzonego turnieju “Strandja” w Sofii. W dzisiejszej walce w 1/8 finału Mistrzyni Igrzysk Europy 2019 przegrała na punkty 1:4 z Ukrainką Anną Lysenko.

Aż 3 sędziów przyznało minimalne zwycięstwo reprezentantce Ukrainy 29:28, zaś jeden sędzia przyznał wygraną Polsce 29:28. Przedstawiciel Grecji punktował 30:27 na korzyść Anny Lysenko. Bardzo wyrównane były 1 i 3 runda, które Karolina Koszewska przegrała nieznacznie 2:3.
 
Wcześniej na ringu w Sofii pięściarka Żoliborskiej Szkoły Boksu pokonała Brazylijkę Beatriz Soares 4:1.
 
W innych pojedynkach ćwierćfinałowych Valentina Khalzova (Kazachstan) wygrała z Mariią Bovą (Ukraina) 5:0, Busenaz Surmeneli (Turcja) przegrała z Melis Yonuzovą (Bułgaria) 2:3, a Ani Hovsepyan (Armenia) z Navbakhor Khamidovą (Uzbekistan) 0:5.
 
Rok temu w swoim debiucie w turnieju „Strandja“ Karolina Koszewska (69 kg) wygrała dwie walki – z reprezentantką Indii Lalitą i Włoszką Sabriną Er Raqioui, a w półfinale przegrała z Francuzką Emilie Sonvico. Zawodniczka z Francji startowała także w tegorocznej edycji zawodów w Bułgarii, ale odpadła już w eliminacjach.
 
Polkom niestety nie powiodło się w Sofii, lecz do europejskich kwalifikacji olimpijskich pozostały jeszcze ponad 3 miesiące. Turniej ma się odbyć w terminie 4-8 czerwca.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.