Młodzieżowe MP: pięcioro bokserów obroniło tytuły w Wałczu

Pięcioro zawodniczek i zawodników - Angelika Mięgoć (48 kg), Wiktoria Rogalińska (51 kg), Karolina Tracz (57 kg) i Mateusz Bereźnicki (91 kg), Oskar Kopera (+91 kg) – obroniło na ringu w Wałczu tytuły Młodzieżowych Mistrzów Polski, które wywalczyli rok temu w Grudziądzu.

W poprzednich dniach odbyły się 2 walki finałowe - Oliwia Toborek (+81 kg) pokonała Aleksandrę Smuklerz-Ziomek 4:1, zaś wczoraj na gali Suzuki Boxing Night 8 w Kielcach w starciu dwóch młodych, ale już utytułowanych pięściarek wagi 75 kg Daria Parada wygrała z Agatą Kaczmarską 3:0.

W sobotę na najwyższym stopniu podium stanęli m.in. broniący tytułów mistrzowskich Angelika Mięgoć (48 kg), Wiktoria Rogalińska (51 kg), Karolina Tracz (57 kg) i Mateusz Bereźnicki (91 kg), Oskar Kopera (+91 kg), a także Młodzieżowa Mistrzyni Europy (U22) Martyna Jancelewicz (81 kg).

Angelika Mięgoć w 1 rundzie wygrała z Magdaleną Kempą, Wiktoria Rogalińska pokonała siostrę Angeliki, Kingę Mięgoć 5:0, zaś Karolina Tracz triumfowała w pojedynku z Izabelą Rozkoszek 3:2. Złota medalistka MMP 2020 w kat. 60 kg Maria Jackowska przegrała z Wanessą Orczyk 1:3. Martyna Jancelewicz w 2 rundzie pokonała Darię Rogorz.

W dzisiejszych finałach mężczyzn m.in. Mateusz Bereźnicki, brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy, wygrał walkowerem z Adamem Klebanem, a Oskar Kopera pokonał Radosława Kawczaka 5:0.

Na najwyższym stopniu podium stanęli również m.in. Damian Nicpoń 52 kg, Beniamin Zarzeczny 63 kg, Daniel Piotrowski 69 kg i Filip Zboiński 86 kg.