• Strona Główna

Kalendarz imprez na rok 2022

Podczas Posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Bokserskiego, które odbyło się w dniu 13 listopada 2021 r. w Myślenicach został zatwierdzony Kalendarz imprez na rok 2022.

 

Mistrzostwa Polski U – 17 Kobiet i Mężczyzn

 Miło nam poinformować, iż w 2022 roku po raz pierwszy w historii w Polsce odbędą się Mistrzostwa Polski U – 17 oraz U – 15 . Mistrzostwa te co do zasady będą odbywać się co roku jesienią i stanowią kluczowy element tworzonego właśnie nowego systemu selekcji zawodników i zawodniczek do poszczególnych młodzieżowych Kadr Narodowych.

 Z punktu widzenia klubów macierzystych uczestniczących w tych nowych rozgrywkach najistotniejszą informacją jest, iż zawody te nie są objęte systemem rywalizacji dzieci i młodzieży prowadzonego  przez Ministerstwo Sportu (brak punktów). W dotychczasowym kalendarzu imprez centralnych zastąpią one nie spełniające swojej roli Puchary Polski.

Zupełną nowością jest fakt, iż będą ze sobą rywalizowały nowe grupy roczników przy zachowaniu zasady maksymalnie rocznej różnicy wieku pomiędzy uczestnikami. W praktyce, oznacza to, że zawodnicy grupy wiekowej junior (U-18)  i kadet (U-16)  rywalizują ze sobą kilka miesięcy wcześniej.  Pozwoli to zawodnikom i zawodniczkom na płynne przejście do starszej grupy wiekowej, a trenerom Kadr Narodowych na skuteczniejszą selekcję pod kątem przygotowań do międzynarodowych imprez centralnych.

Nadanie tej imprezie rangi Mistrzostw Polski daje także zawodnikom i zawodniczkom dodatkową możliwość zdobycia medali imprez centralnych, co być może zwiększy ich szanse na starania o wsparcie jednostek samorządu terytorialnego.

 W 2022 roku w Mistrzostwach Polski U – 17 wystartują zawodnicy i zawodniczki z rocznika 2006  (drugi rok kadeta) oraz z rocznika 2005 (pierwszy rok juniora), natomiast w Mistrzostwach Polski U – 15 wystartują zawodnicy i zawodniczki z rocznika 2008 (młodzik) oraz 2007 (pierwszy rok kadeta).

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.