Filip Bochenek i Oskar Mańka lepsi od włoskich rywali

W rewanżowym meczu młodzików Polacy ponownie przegrali w Latinie koło Rzymu z Włochami 4:14, a punkty dla naszej reprezentacji zdobyli Filip Bochenek (40 kg) i Oskar Mańka (42 kg).

Filip Bochenek (Akademia Bokserska Libiąż) pokonał Tomasso Orlando, zaś Oskar Mańka (Sporty Walki Gostyń) wygrał z Massimiliano Araminim.
 
- W pozostałych wyrównanych walkach niestety nasi zawodnicy musieli uznać wyższość gospodarzy. Przy niektórych werdyktach można byłoby dyskutować, ale z decyzjami sędziowskimi niestety trzeba się pogodzić – komentowali przebywający we Włoszech Daniel Kreft i Krzysztof Łajdyk, trenerzy współpracujący z PZB.
 
W pierwszym spotkaniu Biało-Czerwonych z ekipą Italii zwycięstwa odnieśli Patryk Dudek (Iryda Mielec) w wadze 54 kg i Jan Januszewski (Astoria Bydgoszcz) w kategorii 57 kg.
 
- Był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Europy. Jeśli chłopcy pokażą taki boks jak we Włoszech, można mieć nadzieję na dobre wyniki w Turcji. Uważamy, że spisali się bardzo dobrze, a końcowe rezultaty nie są odzwierciedleniem umiejętności i formy. Nikt nie doznał kontuzji, dlatego zdrowi i cali mogą przygotowywać się do wyjazdu do Erzurum – dodali polscy szkoleniowcy.
 
W niedzielę, poza Filipem Bochenkiem, Oskarem Mańką, Patrykiem Dudkiem, Janem Januszewskim, boksowali także: 48 kg Jakub Wawszczyk (Akademia Boksu Roberta Gortata Jaworzno), 50 kg Marcel Bogdański (Gwardia Szczytno), 52 kg Jakub Marcinów (Carbo Gliwice), 57 kg Patryk Sawlański (Gwardia Szczytno) i 63 kg Igor Kreft (Garda Bytów).

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.