Wojciech Bartnik: zapraszam zawodowców do boksu olimpijskiego

- Rozmawiałem już z kilkoma zawodowymi pięściarzami i mam nadzieję, że dołączą do rywalizacji w boksie olimpijskim. Chcę przygotować jak najlepszą reprezentację do kwalifikacji do Igrzysk w 2024 roku w Paryżu – mówi Wojciech Bartnik, trener kadry narodowej Biało-Czerwonych.

Za 2 lata rywalizacja w męskim pięściarstwie będzie się odbywać w 7 kategoriach wagowych, a są to 51 kg, 57 kg, 63,5 kg, 71 kg, 80 kg, 92 kg i +92 kg. Już wcześniej chęć występów w najwyższym limicie zgłosił Andrzej Wawrzyk, który będzie występował w barwach RUSHH Kielce.
 
- Walka w wadze +92 kg zapowiada się bardzo ciekawie, bowiem poza Oskarem Safaryanem i Andrzejem Wawrzykiem, liczą na udział w zmaganiach Piotra Łącza i Aleksandra Stawireja – stwierdził Wojciech Bartnik, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w 1992 roku i Mistrzostw Europy w 1996 roku.
 
- Jeśli chodzi o zawodników występujących na ringach zawodowych, prowadziłem rozmowy także z Kamilem Łaszczykiem i Markiem Matyją, ale zapraszam też innych bokserów. Kamil Łaszczyk dołączyłby do wagi 57 kg, gdzie o olimpijski awans chcą walczyć m.in. Paweł Brach i Jarosław Iwanow. Z kolei Marek Matyja, mój wychowanek, mógłby powalczyć w kategorii do 80 kg – dodał trener Wojciech Bartnik.
 
Selekcjoner polskiej reprezentacji zapowiedział, że kluczowym krajowym turniejem będą Mistrzostwa Polski Seniorów, które na przełomie listopada i grudnia odbędą się w Zabrzu (woj. śląskie).
 
- Najlepsi zawodnicy Mistrzostw Polski będą reprezentować nasz kraj w olimpijskich kwalifikacjach – dodał.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.