Aktualności | pokaż wszystkie
 

EGZAMIN DLA SĘDZIÓW NA STOPIEŃ 1* AIBA - LISTA UCZESTNIKÓW

Polski Związek Bokserski podaje listę osób (sędziów) zakwalifikowanych przez AIBA do uczestnictwa w kursie i egzaminie na 1*R/J, który odbędzie się w dniach 12-18.05.2014r. w Nowej Dębie.

ELŻBIETA WÓJCIK W WALCE O ZŁOTO MISTRZOSTW ŚWIATA

W dniu dzisiejszym nasza reprezentantka w wadze 75 kg, która już wywalczyła sobie kwalifikację olimpijską - ELŻBIETA WÓJCIK - pokonała jednogłośnie na punkty CHEN Nien-Chino (TPE) dając sobie szansę zdobycia złotego medalu Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Bułgarii. Polka powalczy o najwyższe miejsce na podium z reprezentantką Australii Parker Caitlin.

RAFAŁ STASZEWSKI PRZEGRYWA W WALCE O MEDAL

Ostatnią szansą na kwalifikację olimpijską wśród mężczyzn był Rafał Staszewski (81 kg). Niestety w dzisiejszym pojedynku z reprezentantem Armenii Narkiem Manasyanem Polak przegrał 0:3. Trzymamy kciuki za Elżbietę Wójcik, która swój kolejny pojedynek stoczy z reprezentantką Republiki Chinskiej CHEN Nien-Chin.

CONAJMNIEJ BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW ŚWIATA DLA ELŻBIETY WÓJCIK

W dniu dzisiejszym Elżbieta Wójcik (75 kg) zapewniła sobie brązowy medal Mistrzostw Świata wygrywając jednogłośnie 3:0 z reprezentantką Irlandii Christine Desmond. Wygrana gwarantuje Polce kwalifikację do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich "Nanjing 2014".

RAFAŁ STASZEWSKI AWANSUJE W MISTRZOSTWACH ŚWIATA W BUŁGARII

Wspaniała walka Rafała Staszewskiego (81 kg) zapewniła mu awans do ćwierćfinałów Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Bułgarii. Polak wygrał  w dniu dzisiejszym z reprezentantem Niemiec Danielem Weinbenderem przez TKO - I.

PRZEGRANA MICHAŁA ŁĘGOWSKIEGO W BUŁGARII

W dniu dzisiejszym na ringu Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Bułgarii mieliśmy okazję kibicować naszemu reprezentantowi w wadze 49 kg Michałowi Łęgowskiemu. Niestety Wenezuelczyk Finol Yoel okazał się lepszy od Polaka. Michał przegrał walkę 1:2.

DWIE WYGRANE I DWIE PRZEGRANE W BUŁGARII

Wspaniała walka Michała Łęgowskiego z reprezentantem Serbii jest dowodem na to, iż Polak jest bardzo dobrze przygotowany do walki o podium. Reprezentant Polski w wadze 49 kg pokonał Grigorica Veljko wynikiem 3:0.

Wygrana Elżbiety Wójcik z reprezentantką Węgier

W dniu dzisiejszym jedynym powodem do zadowolenia podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Bułgarii jest walka Elżbiety Wójcik (75 kg) z reprezentantką Węgier Szabo Nikolett. Polka pokonała przeciwniczkę przez TKO R1.

PRZEGRANA KAMILA MROCZKOWSKIEGO W BUŁGARII

Reprezentant Polski w wadze super ciężkiej Kamil Mroczkowski odpadł z rywalizacji Mistrzostw Świata w Bułgarii. Polak przegrał z reprezentantem Rosjii Maratem Kerimkhanovem przez TKO R3.

AMBITNA WALKA DAMIANA WYGLĘDACZA NIE DAŁA MU ZWYCIĘSTWA

Mimo ambitnej walki Damiana Wyględacza (75 kg) z reprezentantem Finlandii Kalle Kallionenem Polak przegrał przy remisie ze wskazaniem.

5 WALK I 5 ZWYCIĘSTW POLAKÓW W BUŁGARII!

W dniu dzisiejszym zanotowaliśmy trzy kolejne zwycięstwa.
Wiktoria Sądej (51 kg) pokonała zawodniczkę z Niemiec Marie Maciejewski 3:0.
Justyna Walaś (60 kg) zwyciężyła 2:1 z reprezentantką Kazachstanu Ichshanovą Nazym a Sebastian Wiktorzak (69 kg) wyeliminował z dalszej rywalizacji zawodnika z Kirgistanu Shestakova Dmitrieja (2:1).

TURNIEJ O PUCHAR ZIEM NADBAŁTYCKICH

Turniej o Puchar Ziem Nadbałtyckich - III edycja odbyła się tym razem w Hali Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Frankfurt Oder.

Kolejne zwycięstwo Polaków w Bułgarii

Podczas przedpołudniowej serii walk w dniu dzisiejszym reprezentantka Polski Wiktoria Sądej (51 kg) pokonała zawodniczkę z Niemiec Marie Maciejewski 3:0.

POLACY ROZPOCZĘLI MISTRZOSTWA ŚWIATA OD DWÓCH ZWYCIĘSTW

Pierwsze walki Palaków podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Bułgarii są w pełni realizacją zakładanych planów. Jako pierwszy na ringu stanął Michał Łęgowski (49 kg), który wyelimnował z dalszej rywalizacji reprezentanta Tajwanu Jana Chun-Hslena (2:1).

Strony